X
Menu
X

İstemsa

INDITHERM

TÜM KLİNİK DURUMLAR İÇİN HASTA ISITMA SİSTEMİ

Inditherm hasta ısıtma ve sıcak tutma konusunda yapılan geniş endüstri ve uygulamaları alanlarında çözümler bulan uzmanlara dayanarak kurulmuştur. Inditherm cerrahi ve diğer klinik durumlarda kullanılan hasta ısıtma sisteminde yenilikçi ve dünya lideri teknolojisi ile liderlik eder.IN 1

Hipodermiyi önlemede hasta ısıtmanın yararları konusunda yaygın klinik kanıtlar vardır. Bu çalışmalar geniş kapsamlıdır. Cerrahi, anestezi, iyileşme odası, ameliyat öncesi dönem, acil birimi,hasta taşımayı ve daha fazlasını kapsar.

Klinik yararları açıkça gösterilebilir. Örnek vermek gerekirse; hastalık ve ölüm oranlarında iyileşme, enfeksiyon oranının düşmesi, iyileşme sürecinin kısalması, basınçtan olan yaraların oluşma oranının azalması, hastanede kalım süresinin kısaltılması ve büyük miktardaki harcamalarda tasarruf.

KLİNİK ÖNLEMLER

Anestezinin ilk döneminde vücuttaki ısı sistemi ani ısı düşüklüğü ile etkilenir. Bu durum hipotermi riskini küçük cerrahi müdahalelerde bile olası hale getirir. Benzer şekilde, travma ve diğer acil durumlarda da hızlı vücut ısısı düşüşü gerçekleşebilir.

Hipoterminin önlenmesi konusunda hastadan gelen sonuçlar ve hastane bütçesinde tasarruf yapılması gibi etkenler yüzünden küçük bir tartışma vardır. Bu fikirde vücut normal ısının ısıtma yöntemlerinin kullanılmasından daha iyi olduğu yönündeki iddiaya dayalıdır. Hipotermi riskinin olduğu tüm alanlardaki rutin klinik çalışmaların kaçınılmaz şekilde değişime ihtiyacı olduğu yönünde ısıtma sisteminin tarafında olan yayınların sayısı artmaktadır.

ISITMA TEKNOLOJİSİ

Teknoloji hasta ısıtma sisteminde geniş kapsamlı olarak yıllardır kullanılmaktadır. Geleneksel metodlar; performans, uygunluk ve fiyat açısından bazı sonuçlar içerir. Inditherm ısıtma sistemi ve geleneksel metodlarla alınan tüm sonuçlarda devrim gerçekleştirmiştir.

Inditherm’in kendi patentine sahip olduğu flexible carbon polymer teknolojisi ile hipotermiyi önlemekte yenilikçi çözümleri vardır. Bu kombine sistem termal ısıtmayı daha etkin hale getirerek ve basit kullanımı ile diğer kullanılan metodlardan daha üstün hale gelmiştir. Bu teknoloji önemli derecede finansal yararlar ve ısıtma sisteminin tüm hastalar için daha uygun ve rahat kullanımlı olmasını sağlamıştır.

IN 2

ÖZELLİKLER VE YARARLAR

Inditherm Medikal Carbon Polymer Teknoloji kullanarak hasta sistemini daha pratik, uygun ve etkin hale getirmiştir. Anahtar özellikler ve yararlar:

En İyi Isıtma Performansı

 • Son patentli teknoloji kullanılır
 • Yüksek ısı transferi özelliği vardır
 • Klinik olarak ispatlanmış
 • Hava ısıtma sistemi ve diğer geleneksel metdolardan daha iyidir

Son Uygunluk

 • Sıkı kontrol ünitesi anestezi el arabası veya serdamla standında uyar
 • Hafif ve sessiz
 • X-ray geçirgen
 • Kolay kullanım

Hastaya Erişim Kolaylığı

 • Hasta altında kalır fakat diğer hava ısıtma sistemlerinden daha iyidir
 • Etrafına veya diğer cerrahi ekibe ısı vermez

Basınç Yaralarını Önler

 • Isıtılan yüzeyin altındaki baskıdan kurtarır3
 • Standart OR Şiltelerinden ve Jel Pedlerden daha iyi olduğu kanıtlanmıştır

Önemli Derecede Tasarruf

 • Disposable ve sızıntı yoktur
 • Düşük bir bakım bedeli vardır
 • Tüm hastalara uygundur ve ekstra harcamaya gerek yoktur
 • Daha iyi sonuçları vardır
 • Ameliyat sonrası dönemi kısaltır

Güvenlik ve Sağlamlık

 • Düşük voltaj
 • Bağlantı yerleri tamamıyle RF ile kaynakla kapatılmıştır
 • Dayanıklı, Latex yoktu
 • Tıbbi Cihaz Standartlarına uygundur

ISITMA PERFORMANSI

Inditherm ısıtma ürünleri patentli flexible polymer teknolojiye dayalıdır. Isı tek yaprak şeklinde yumuşak iletken bir materyalden tüm yüzeye dağılır. Bu dizayn şiltenin, hastanın şekline göre değişmesine ve her alana ısı transferinin sağlanmasını garanti eder. Klinik deneyler Inditherm’in bu sisteminin hava ısıtmadan alınabilecek en iyi sonuçları verdiğini söylüyor.

IN 4

∗ Grafik minimum sıcaklık değerindeyken Inditherm şiltesi ile maksimum değerdeyken hava kullanılarak yapılan ısıtma sistemi ile arasındaki farkı gösteriyor.

Untitled-4

BASINÇ RAHATLATMA

Flexible Polymer Teknoloji kullanılması viscoelastic basınç kurtarıcı pedlerin ısıtılan yüzeyin altında şiltenin içinde bütünleşmesi sağlanır. Bu sistem ısıtma performansında hafifleme olmayacağı gibi ek olarak basınçtan olan yaralanmaların önlenebileceğini garanti eder. Klinik çalışmalar, Inditherm’in diğer jel pedler ve standart OR şiltelerinden daha iyi basınçtan oluşan zedelenmeleri önleyici sisteme sahip olduğunu gösterir.

Untitled-5

∗Inditherm sisteminin içindeki basınç kurtarma sisteminin faydaları ile diğer pedlerin kıyaslaması.

HARCAMALARDA TASARRUF

Inditherm şiltesi tamamen tekrardan kullanılabilir ve OR yüzeyinin temizlediği şekilde temizlenebilir. Deneyimler 6 aydan kısa sürede diğer sisteme göre harcamalarda tasarruf yapılabildiğini göstermiştir. Sistem tüm hastalarda ekstra bir harcama yapılmadan rahatlıkla kullanılabilir. Bakım onarım masrafı, güvenlik veya çalıştırma masrafı için ek masrafları yoktur.

Hpiotermiyi önlemedeki yararları belgelendirilmiştir. Post operatif müdahalelerde ısıtma harcamalarını önemli derecede azalma sağladığı görülmüştür. Isıtma sisteminin geniş kapsamlı kullanımında Inditherm sistem büyük boyut siparişleri ile sarf tüketimini azaltarak tasarruf yapılmasına sebep olur.

Untitled-1

KONFOR VE BASİTLİK

Inditherm ürünlerini kullanırken çalışılan cerrahi alan kısıtlanmaz veya etrafa, cerrahi ekibe ısıtma yayılmaz. Kurulum sırasında zaman kaybı yaşanmaz veya ekstra malzemeye ihtiyaç duyulmaz, örneğin; jel pedleri gibi. Şilteler hafiftir, kolayca katlanıp, kapanabilir ve enfeksiyon kontrol işlemleri için yapılan temizleme sistemleri kolayca uygulanabilir. Kontrol ünitesi kolayca uygulanabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Basit ısı kontrol sistemi vardır ve görülebilir. Şilteler hasta ve elemanların güvenliği için düşük voltajda çalışır. X-ray geçirgendir.

Untitled-6

ÜRÜN DAĞILIMI

Inditherm farklı kullanım ve klinik ihtiyaçlar için uygun olabilecek geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünler bireysel ihtiyaçlara göre değişik, ölçü, şekil, ısı verimi ve diğer şekillerde dizayn edilmiştir.

Untitled-9

 

UYGULAMALAR

Şilteler ve battaniyeler, her cerrahi operasyon için uygundur. Bu sistem, vascular, ortopedi, yanık cardiothoracic, plastik cerrahi, üroloji, jinekoloji, yüz operasyonları ve genel cerrahi alanlarında kullanıldığı kanıtlanmıştır.

Inditherm ısıtma sistemi ürünlerinin hepsi iyileşme alanı, yoğun bakım ve acil birimlerinde kullanıma göre uygundur. Düşük voltaj ile çalıştığı için hasta transferlerinde idealdir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ŞİLTE İÇERİĞİ

Inditherm Flexible Polymer ısıtma yaprağı ve altında 18 mm vicoelastic köpük basınç azaltma pedi ve tüm üst yüzeyde 205g.m2yayılmış polyester astar vardır.
Kapsüllü latex free, naylon kumaş kaplı, non-microporous polyurethane kaplı ve tamamı RF kaynaklı olarak mühürlenmiştir.
Isı sensörlüdür ve yüksek ısıda elektrik kesilir.
Kablo 200 mm uzunluğundadır ve hafif gerilebilir, girişi grommet mühürlü ve IP61 değerli su geçirmez prizli.
Sensör ve kablolar hasta rahatı için basınç kurtarma pedinin içine yerleştirilmiştir.

ISI ÇIKIŞ DAĞILIMI

37°C ve 40°C arası(99°F ila 104°F) ve 1°C (2°F) adımlarla
Yüksek ısıda elektrik kesilir 43°C (109°F) gibi

GÜÇ

Kontrol Ünitesi230 Vac veya 110 Vac veya 100 Vac (*%6), 50Hz/60Hz
75 W
Şilteler ve Battaniyeler 24 Vac (nom.)
25 W ila 65 W arası, boyuta göre değişir

BOYUTLAR


KOD
ÖLÇÜ AĞIRLIK
Kontrol Ünitesi MECU1 160x240x230mm 4,1kg
Şilteler ve Battaniyeler OTM1 1900x585mm 3,2kg
OTM1-N 1900x535mm 2,8kg
OTM2 1200x585mm 1,9kg
OTM2-N 1200x535mm 1,8kg
GTM1 1070x585mm 1,8kg
GTM1-N 1070x535mm 1,7kg
PTM1 560x500mm 0,9kg
OTB1 500x1070mm 1,0kg
OTB2 870x500mm 1,2kg
RB1 1660x800mm 1,5kg
RB2 1660x1200mm 2,2kg
Diğer ebatlarda da isteğe göre ayarlanabilir
Bağlantı Kablosu 4m

UYGUNLAR

EN60601-1, Class IIa, Type BF
-2
93/42/EEC, EEC Medical Devices Directive

73/23/EEC, EEC Low Voltage Devices Directive

ÇEVREL

Çevrel Isı (Çalışırken)15°C ve 40°C (59°F ve 104°F)

Çevrel Isı (Saklanırken)-10°C ve 55°C (14°F ve 131°F)

İlgili Nemlilik %30 ve %70 arası