X
Menu
X

İstemsa

PINEL

PINEL – 4 ORGAN (Genel)

PİNEL 1
Genel amaçlı organ kemeri özellikle acil durumlarda hızlı ve verimli el ve ayak bileği kontrolü sağlar. Eşsiz tek hareketle kilitlenebilen Velcro kilitlerin kullanımı kolaydır ve en kuvvetli hastayı bile birkaç saniyede kontrol altına alır. Doğal cuff yapışkanları ve bantları el ve ayak bileği boyunca tüm cuff yüzeyini sarar. (solda gösterilmiştir.) Ayrıca bileği boşta bırakma ya da sıkmayla sonlanacak delikler yoktur. Eğer isterseniz, Velcro cuffı (sıkmadan) kısa bandı cuffın üzerinden dolayarak uzun zamanlı güvenlik için kilitleyebilirsiniz

 

PİNEL 2
Çok uzun organ bantları birçok şekilde eke izin vermektedir. Prosedürünüze bağlı olarak uzun sonlar birbirine bağlanabilir, bu sayede birleştirilen kemeler hızlı güvenlik için bandajın altından geçirilebilir.Eğer geleneksel yöntemler tercih ediliyorsa organ bantları yatağa, sandalyeye veya bandaj bölgelerine bağlanabilir.Organ bantları diğer PINEL komponentlerine de bağlanabilir, mesela gezgin tutma için solda gösterildiği gibi.

 

PİNEL 3
Çarpma zedelenmelerini engellemek için dört noktalı bağlama (solda gösterildiği gibi) deneyimli çalışanlar tarafından yaklaşık dört saniyede gerçekleştirilebilir. Bu ayrıca bağlanma esnasında hasta ile bakıcı arasındaki çırpınmada genellikle hastanın zedelenmesiyle sonuçlanan durumların engellenmesi açısından hastanın güvenliği için faydalıdır. Mesela: pozisyonel boğulmalar. Hastanın bakıcıdan ziyade şeritlerle boğuşması hasta açısından daha güvenlidir.

 

PİNEL 4
Hastanın saldırganlığının daha fazla koruma gerektirdiği durumlarda birkaç saniye içinde organ şeritleri hasta üzerine eklenebilir ve yedi noktalı yatak şeritleri de ek olarak kullanılabilir. (solda gösterilmiştir.) Ancak hasta sakinleştiğinde şeritlerin sayısını karşı sayfada gösterildiği gibi sadece tek bir bel şeridine düşürebilirsiniz. Bu yaklaşım hasta sakinleştikten sonra gerçekleşir.

 

PİNEL 5
Yumuşak ve nefes alan hammadde PINEL cufflarının uzun vadede bile rahat olmasını sağlar. Serumun düşmesini önleyen sistemde, serumlu kolun maksimum özgürlüğüne izin vermek ancak seruma yetişmesini önlemek için uzunluğu ayarlayabilirisiniz. Dönme pozisyonuna izin vermesine ek olarak hastanın kolunun kontrolüne ve en önemlisi kendi kendine beslenmesine ve kişisel hijene olanak vermesidir.

PINEL – 8 YATAK BANTLARI (Çok Amaçlı Kemer)

pinel 6
Bu kahverengi şeritli bantlar çok fazla fonksiyon için kullanılır. Yedi şeritli resimde gösterildiği gibi saldırgan bir hastanın üst gövdesini kontrol altına almak için kullanılır. Ayrıca hastanın arkasından geçerek omuzlarını muhafaza etmek ve yatağa bağlamak için PINEL ? 3 Omuz kemeriyle birlikte kullanılır. Başka önemli bir fonksiyonu da hastanın ayaklarını rahat bir uyku sağlayacak pozisyonda döndürebilmesine izin vererek kısmen kontrol altına alabilmesidir. (solda gösterilmiştir.) Bu organ şeritlerini siyah deliklerden geçirip yatağın çerçevesine bağlayarak, birçok çeşitli harekete izin vererek gerçekleştirilir.

PINEL – 1 BEL

pinel 7
Bu kayış, hastanın yatakta veya koltukta, oturma veya dönme hareketlerini tamamen yapmasına olanak verir. Eğer gerekirse, serumun çıkmasını, saldırgan davranışları, aşağı veya yukarı kaymayı önlemek ve yan yatmaya izin vermek için başka öğeler eklenebilir.
Sandalyede bu kemer hastaya transfer esnasında tam oturuş yapabilmesine, hastayı sandalyenin arkasına sabitlemeye, aşağı kaymasını önlemeye (en çok karşılaşılan kaza) olanak sağlayacak ayarlamalar yapılabilir. İki esnek sarı şeritli bant kemerle birlikte gelir. Bunlar ayarlama, ek güvenlik veya uzatma amaçlı kullanılabilir. Ana amaç hastaya pozisyon verdirmek ve bir tarafta rahat tutabilmektir. Başka bir kullanımı da hastayı rahatsız etmeden tehlikeli aşağı kaymalardan korumaktır.
pinel 8
Kemer Büyüklükleri:
Büyük (Siyah Şeritli)- 7″(18cm) genişlik, 21″ (53cm) den 44″ (112cm) ye bele uyar.
Orta (Gri Şeritli) – 6″ (15cm) genişlik, 18″ (46cm) den 40″ (101cm) ye bele uyar.
Küçük (Mavi Şeritli) -5″ (38cm) genişlik, 15″ (38cm) den 38″ (97cm) ye bele uyar.

PINEL – 2 EK

pinel 9
Ek (EXTENDER) daha geniş hastalar için bel kemerine 10″ (25cm) ekler.

 

 

PINEL – 14 HASTA KORUYUCU

pinel 10
Hasta koruyucu hastayı yataktan kazayla düşmelere karşı korur ve hasta hatırlatıcısı gibi davranır. Bel Kemeriyle aynı rahatlığa sahiptir ve kendi düşmeyi hissederek güvenli Velcro kilidi açar. Bu özelliği onu eşsiz bir cihaz kılar.

 

pinel 11

 

 

 

PINEL KİLİT VE AKSESUARLARI

pinel 12
PINEL ürünlerinin tüm özelliği verimli, hızlı, kolay kullanımlı kilit sistemidir.(solda gösterilmiştir.) Kemerler 454 kg güce dayanıklılık gösteren tuş/pinkilidiyle tutulmaktadır. Bir çekme ipi bağlantı hızını arttırmakiçin pin ile tuşu bağlar. Tuş özel tasarlanmış manyetik anahtarın dokunuşuylaaçılır. Kılavuz ayaklar anahtar manteyiğinin elektronik elemanlarını korur. Tüm parçalar ayrı ayrı satın alınabilir.
pinel 13

 

 

PINEL – 9 SINIRLAYICI

pinel 14
Hızlı bağlantı cufflarının fonksiyonu kelepçeler ve ayak demirleriyle aynıdır, ancak daha insanidir. Yakalandıktan sonra hasta hızlı bir biçimde el ve ayak bileklerinden güvenliğe alınır ve rahatça yatak ya da sedyeye taşınır. Transfer esnasında çıkarılmasına kesinlikle gerek yoktur. Yürüyüş adımını, tekmeyi, çarpmayı sınırlandırır.

PINEL – 7 TAM SİSTEM

pinel 15
Tam sistem sınırlama için bilinen tüm gerekli elemanları kapsar. Bu kafası karışık bir hastanın kendisine zarar vermesinden, saldırgan bir hastanın çevresine zarar vermesine kadar tüm önleyicileri kapsar. Bel kemerini, ekleri, iki yan bantlarını, yatak bandını, iki Pelvic bandını (psikolojik durumlar için omuz bandı opsiyoneldir.) ve dört adet organ bandını, ek olarak tüm ürünler için gerekli donanımı içerir.

PINEL – 10 ÇANTA

pinel 16
Tam sistem ayrı ayrı satın alınabileceği gibi PINEL deneyimiyle Saklama/Taşıma için özel çanta alınabilir. Tüm ürünler kolay erişim ve kaybolan parçanın hızlı farkına varabilmek için anlaşılır renkli belirlemelerle ayrılmıştır.